24 -11-1986 tarihinde KONYA-Beyşehir ilçesi doğumluyum..Ailece aslen Hüyük ilçesi İmrenler  kasabasındanız.
Taekwondoya 4 yaşında babamın teşviki ile başladım.Tabi ki o günleri hayal meyyal zor hatırlıyorum.Ancak o günden beridir sürekli olarak salondan kopmadım.Her zaman düzenli olarak antrenman yaptım.Taekwondoya ufak yaşta başlamamın etkisi olacak ki antrenmanı yapılması mecburiyetmiş , okul gibi gidilmesi zorunlu bir mekanmış gibi sürekli olarak salona gittim ve antrenman yaptım..Tabi zaman geçip tercih işi olduğunu kavradığımız zamanda taekwondo bizi bırakmadı.

  Ailece Beyşehir'de oturuyoruz.Beyşehir, göl kenarında kurulmuş Konya , Isparta, Antalya üçgeni içinde yer alan mükemmel doğal güzelliklere sahip çok güzel bir ilçe.Kuruluş tarihi M.Ö. Hititler dönemine dayanıyor.Çeşitli uygarlıklara sahne olan ilçemiz Eşrefoğlu beyliğinin de yazlık başkenti olarak kullanılmış.45 bin civarında nüfusa sahip olan ilçemiz güçlü bir turizm potansiyeline sahip.

 Bir yanda Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü ve diğer yanda yemyeşil ormanlarla kaplı Beyşehir aslında mükemmel bir kamp ortamına sahip.Oksijen oranı %100 .Sürekli ,milli sporcu kardeşlerimiz yazın buraya geliyor ve birlikte kamp yapıyoruz.Buradaki çalışma ortamına olan hayranlıklarını gizlemiyorlar.Bu aslında ilçemizden başarılı sporcular çıkmasının da önemli etkenlerinden biri.

    İlk okulumu Beyşehir Cumhuriyet İlkokulunda, Orta okulu ve liseyi Beyşehir Ali Akkanat Anadolu lisesinde  tamamladım.
Lise bitince ilk sene üniversiteler sınavında ciddi bir puan tutturamadım.Milli olmamdan dolayı spor akademisine kayıt olma şanım olsa  da gitmedim. Tercihim ileride kendi kendime yapabileceğim bir meslek edinmemdi. İnşaat fakültesi aile fertlerimizin de uğraştığı bir alan olduğu için tercihimdi.İkinci sene gerekli puanı tutturarak Konya Üniversitesi İnşaat Fakültesine kayıt oldum..

Şu anda 5. sınıf bitti.Yani normal okul sezonunu bitirdim..Mezun olabilmem için tahminim 2 sene daha var.Yani 8 veya 9  senede okulu tamamlarım..Tabi ki İnşaat fakültesi ve sporu bir arada yürütmenin çok zorluğu var.Spor akademisindeki gibi rahat değilsiniz.Maçlar ve kamplardan dolayı devamsızlığa taviz vermiyorlar.Amacın spor yapmak ise Spor Akademisine gitse idin diyorlar.Devamsızlık konusunda Gerekli kolaylığı gösterseler de derslerden geri kaldınız mı sınıfta kalmanız kesin gibi.Sürekli dersleri takip şart.Bu nedenle ciddi şekilde zorlanacak gibiyim.Ancak taekwondo bizim her şeyimiz.Yaşam şeklimiz.Arkadaş çevrem ve sosyal yaşantım hep bu spor üzerine kurulmuş.

Taekwondoyu çok seviyorum.Madalyayı ve kariyer yapmayı bir kenara bırakın ,Türkiye'nin dört bir tarafında sizi seven insanlar olduğunu düşünmek çok güzel bir duygu.Hangi ile gitseniz kalacağınız bir yer ve sizi seven bir antrenör ve dostlarla karşılaşıyorsunuz. Maçları müsabaka açısından değil arkadaşlarımla ve yeni kazanacağım dostlarla karşılaşmak için dört gözle bekliyorum.
 
            Uzun yılar taekwondo çalışıyorum.Ancak şu ana sportif açıdan ciddi bir başarım yok. Taekwondo olimpik olduktan teknik kalitesi çok yüksek bir spor haline geldi. Her kiloda birbirine alternatif sporcu sayısının artması Milli takım girmeyi de son derece zorlaştırdı.Türkiye'de taekwondo kalitesi çok yüksek.Bu kalitenin içinde yer alabilmek için her gün ve bazen de çift antrenman yapmak sürekli ve disiplinli çalışmak gerekiyor.
 

   Bunun yanında sporcuyu bekleyen yan etmenler var.İyi bir eğitmen, güçlü bir aile yapısı ve arkadaş çevresi onu başarıya götürecek en büyük kriterlerdir.
Beyşehir'de Nafiz Çakır hoca ile çalışıyorum yaşımdan beri benle sürekli ilgilendi ve kahrımı çekti.İleride bir başarı yakalayacaksam bunda en büyük katkı Nafiz hocama ait olacak..

Ailem spora çok destek verdi.Babam Beyşehir'de daha iyi antrenman yapabilmemiz için 3 katlı bir salon yaptırdı ve bunu Beyşehirli gençlerin çalışmasına adadı.Çok temiz ve modern bir spor salonumuz var.Bu nedenle yaz , kış düzenli sporcu sayısına sahip.Kaliteli bir ortamda kaliteli arkadaşlarla olmam alt yapımı kuvvetli olarak kurdu.Bundan sonrası tabi ki benim elimde..

Ancak şunu da tespit etmek lazım Allah başarıyı dilediğine vermiyor. Allah( C.C.) başarıyı ona talip olanlar arasında dilediğine veriyor.Allah (c.c)Daha çok çalışan , emek ve  ter döken ve başarıya talip olanın yolunu açık eder..Bu düsturla çalışıyoruz.

Hedefim dünya ve olimpiyat şampiyonluğu yakalamak

Çalışmak bizden dua etmek sizlerden...
 

Yunus Sarı ve Talha Sarı adında 2 kardeşim var.İkisi de taekwondo çalışıyorlar.

Evet Taekwondoda unutulmaz soy adlar var.Tanrıkulu kardeşler, Boyalı kardeşler, Baştuğ kardeşler vs. gibi.Bizde Sarı kardeşler olarak taekwondoda hoş bir seda bırakmak istiyoruz. taekwondoya ve ona emeği geçen büyüklerimize , değerli eğitmenlerimize , hakemlerimize  , sporcu ağabeylerimize olan saygımız genç kardeşlerimize olan sevgimizle bu camiada yer almak ve uzun yıllar hizmet etmek en büyük duamızdır..NEREDEN.....NEREYE
Taekwondo bizler için bir yaşam şeklidir.
Taekwondoya 4 yaşında başladım.İlk başladığım günü zor hatırlıyorum.Babam bana sen aslında taekwondoya 4 yaşında başlamadın."Sen taekwondoya başladığında daha ben evlenmemiştim" der. Üniversitede okurken taekwondo çalışan çok karakterli arkadaşları varmış.Yaptıkları sporun karakter yapılarını olumlu yönde etkilediği kanaati ile " ileride çocuklarım olura taekwondoya yollayacağım" diye kendi kendine bir söz vermiş.Yani henüz daha doğmadan bu spor bir yaşam şekli olarak genlerimize işlenmiş.

Bugüne kadar eksiksiz antrenmanlarımı takip ederek geldim. Hedefim  olimpiyat Oyunlarına katılabilecek bir performans sergilemek. Çalışma odamda babamın bana 4 yaşında iken ve o zaman taekwondo daha olimpik değilken bile imzalattırdığı. " olimpiyatları kazanacağım" senedi asılı.Her şey nasip işi, ancak bir aile olarak bu işi nasıl ciddi olarak ele aldığımızın bir belgesi olarak önem taşıyor..

Hedefim bunu başarmak.Çalışmak benden dua etmek sizlerden ..

2014 yılına girdik.Bu yıl İnşaat Fakültesinde 9 senem galiba..Ancak zor dersleri tamamladım.İnşallah 2015 te bu okulu bitiririm.Tabiki uzun olması kamplar nedeni ile devamsızlıktan kalmam.Zaten okul bitse de 31-32 yaşına kadar bu sporda başarıyı zorlıyacağım için meslek peşinde olmayacağım.Bu spora çok emek verdik başarı konusunda da kendimi zorlamak istiyorum.

Ciddi sakatlıklara uğraşıyorum.Her defasında da güçlenerek yeniden başlıyorum..

Zaman gelir yenilirim ve üzülürüm. Ancak yılmak , bıkmak, usanmak yok. Bir sonrası turnuvanın şampiyon sporcusu ben olacakmış  ve seyirciler çılgınca  alkışlayacakmışçasına yeni bir şevk ve istekle çalışmaya devam ederim ..Zaman gelir büyük başarılar kazanırım .Bu kez de şımarmak yok, gurur ve kibir sahibi olmak yok.Bir sonraki turnuvanın en basiretsiz, en acemi ve çalışmaya en çok muhtaç sporcusu benmişçesine yeni planlar  kurarım.

Büyüklerimizden daha çok öğrenmeye ve genç kardeşlerimize daha çok aktarmaya el ele gönül gönüle çalışmaya devam.....

2017 yılı itibarıyla antrenmanlara devam ediyorum.Buyıl sakatlıktan dolayı Milli Takım şansını kaçırdım.Grangprixlere puan toplamak için açık turnuvalara katılıyorum.Ukrayna Open 2017 de 1. oldum ,Biriri maçta daha derece yapınca bu müsabakalara katılabilirim.
Ankara PTT Spor Kulübünde Antrenör Olarak çalışıyorum. Burada ok iyi sporcular var. İnşallah hedefimiz Olimpiyatlara katılmak..

 


4 yaşında


2005


2006


2007


2008


2009


2011


2012


2013


2014


2015