8 Ekim 1993 tarihinde Beyşehir'de doğdum. 2011 yılında Selçuk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okuluna kayıt oldum. 2016 yılında mezun oldum...

 Taekwondoya 7-8 yaşlarında babamdan scooter almasını istememle babamın sözü "Taekwondoya başlarsan alırım." oldu. Babamda ağabeylerim gibi taekwondoya başlamamı istiyordu. Bu da benim için bahanesi oldu. Ve ağabeylerimin yanlarında eğlence amaçlı gitmeye başladım. Onların yanında gelip giderken bir bakmışız müsabık olup çıktım. Beyşehir'de Nafiz Çakır hocam ufak yaştan itibaren sürekli olarak bizlerle ilgilendi ve bizleri bugünkü konumumuza taşıdı.

 Benim avantajım ağabeylerime göre daha fazla idi. Çünkü en azından onları ve diğer milli sporcuları görerek ve onlardan bir şeyler kaparak yetiştim. Babam bu nedenle ağabeyim Ali için" çıraklık eserim", Ağabeyim Yunus için " kalfalık eserim" , benim içinde "ustalık eserim" der.Çünkü Ali ağabeyim yalnızdı, Yunus ağabeyim Ali ağabeyimin partnerliğinde yetişti. Ben ise Hem Ali ve hem de Yunus ağabeyim ile çalışıyorum. Onlar kendileri çalışırken ayrıca benimle de özel olarak ilgileniyorlar ve gelişmem için ellerinden gelen her gayreti gösteriyorlar.

 Minikler yıldızlar seviyesinde babam beni hiç zorlamadı ve müsabakalara sokmadı. Ağabeyim Ali gibi erken yaşta müsabaka yapıp fiziksel bıkkınlık içine girmememi istedi.Bu nedenle sürekli antrenman yapmama ve hazır olmama rağmen gençler seviyesinde müsabakalara başladım.Bu seviyeye kadar taekwondonun hep eğlence tarafında idim.

 Gençler kategorisinin son senesinde gerçek olarak müsabakalara başladım.Tabi ki müsabakalara olan açlığım hemen kendisini belli etti.Daha ilk senelerimde
2010 yılında Türkiye Şampiyonu olarak ilk defa milli takım girdim. Ve Meksika Dünya Gençler Taekwondo Şampiyonasına katıldım Bu benim milli forma ile il uluslararası deneyimimdi. Düzenli çalışmanın karşılığı olarak da o zamandan beri ülkemizi uluslararası müsabakalarda temsil ediyorum.

 2011 yılında ağabeylerimde sporcu olduğu Ulaştırma Spor Kulübüne transfer oldum. Ulaştırma Spor kariyerim açısından çok önemli yer tutuyor. Bu önemli kulüpte Başkanımız Halit Karabulut ve Antrenörümüz Alper Kavcı yönetiminde inşallah çok önemli başarılara imza atacağız.

 Şuan Konya'da Ağabeylerim ile düzenli olarak çalışıyoruz. Taekwondo antrenörlüğümü Beyşehir'de ilk antrenörüm Nafiz Çakır ve Konya'da Ali Armağan hocalarım, Kondisyon antrenörlüğümü Konya'da Soner Ergün hocamız yapıyor.

2018 itibarı ile halen Selçuk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek okulunu bitirdim.
2 yıldır zor bir dönem geçirdim. Yan diz bağlarımı kopartım ve ameliyat oldum.Bir yıllık sakatlığın ardından ilk maçımda aynı sıkıntıyı yaşadım ve tekrar  ameliyat oldum.Zor dönemdi.Fizyoterapistim Hakan Özkan ve Masözümüz Soner Ergun  ve  Ağabeylerimin katkıları sayesinde 2 yıllık aradan sonra tekrar müsabakalara döndüm.


Talha Sarı 2014 Sakintaekwondo Spor Salonu